Szyby

 • Rodzaje szyb przeciwsłonecznych

  Jak powszechnie wiadomo duże przeszklenia w domach wiążą się nie tylko z pięknymi widokami, ale mają również ogromny wpływ na bilans energetyczny naszego domu. Przez okna bowiem wpada światło słoneczne, którego energia nagrzewa pomieszczenia wewnątrz. Zimą jest to zjawisko pozytywne i pożądane, niemniej jednak w okresie letnim bywa męczące, gdyż powoduje wzrost temperatury do bardzo wysokiego poziomu. Ponieważ koszty wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń latem są wyższe niż ich ogrzewanie w okresie zimowym, warto przyjrzeć się rozwiązaniu jakim są szyby przeciwsłoneczne.

 • Szyby bezpieczne ESG i VSG

  Szyby są bardzo istotnym elementem wpływającym nie tylko na komfort użytkowania ale również na bezpieczeństwo. W wielu przypadkach, zwłaszcza w obiektach użyteczności publicznej, niezbędne jest zastosowanie tzw. szyb bezpiecznych. Szyby bezpieczne to szyby, które zapewniają ochronę przed zranieniem, gdzie ze względu na warunki użytkowania istnieje niebezpieczeństwo stłuczenia szyby, a ludzie znajdują się w zasięgu odprysku odłamków szkła. Takimi miejscami są np. szpitale, szkoły, żłobki i witryny sklepów.

 • Parametry szyb: Ug, Lt i g

  Ug – współczynnik przenikania ciepła szyby, g – współczynnik przenikalności energii całkowitej szyby (określony procentowo), Lt – współczynnik przepuszczalności światła

 • Dlaczego moje okna „parują” czyli o skraplaniu się pary wodnej na szybach

  Skraplanie się pary wodnej na szybach, potocznie nazywane „parowaniem” okien, w większości przypadków nie jest związane z jakąkolwiek wadą okna, a jest jedynie naturalnym zjawiskiem fizycznym bądź efektem źle działającej wentylacji w domu. Dlaczego tak się dzieje i co można na to poradzić?

Constans to firma posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji okien i drzwi z pvc i aluminium. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na oferowanie naszym Klientom produktów najwyższej jakości, nowoczesnych i trwałych, w korzystnej cenie. Zapraszamy do salonu sprzedaży w Kłodawie koło Gorzowa Wlkp.