Rolety

  • Rolety nakładane (nadstawne) a zewnętrzne – czym się różnią?

    Podstawową różnicą między tymi roletami jest oprócz kwestii wizualnych przede wszystkim sposób montażu. Rolety nakładane, które inaczej możemy też nazwać nadstawnymi, montuje się wyłącznie na etapie budowy obiektu lub wymiany stolarki okiennej w obiektach już istniejących. Można więc powiedzieć, że stanowią integralną część okna i nie można ich w związku z tym montować w budynkach, gdzie okna są już zamontowane i nie chcemy ich wymieniać. Z kolei roleta zewnętrzna może być montowana w każdej chwili, gdyż stosuje się ją na elewację lub na ramę okienną – tzw. montaż w otworze lub na murze.

  • Jakie funkcje spełniają rolety zewnętrzne?

    Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, czy montować rolety zewnętrzne czy nie odpowiedź jest jedna: tak, montować! Rolety zewnętrzne (bądź nakładane – przy czym dla uproszczenia nomenklatury w tym artykule dla jednych i drugich będziemy stosować określenie „zewnętrzne”) spełniają cały szereg pozytywnych funkcji chroniąc przed słońcem, gradem, deszczem czy wiatrem.

Constans to firma posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji okien i drzwi z pvc i aluminium. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na oferowanie naszym Klientom produktów najwyższej jakości, nowoczesnych i trwałych, w korzystnej cenie. Zapraszamy do salonu sprzedaży w Kłodawie koło Gorzowa Wlkp.