Okna

 • Podstawowe parametry ważne przy zakupie okien

  Przygotowując się do zakupu okien powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na materiał, z jakiego zostały wyprodukowane, kolor czy cenę. Dobrze, byśmy orientowali się również jakie są podstawowe parametry okienne i o czym nas informują. Poniżej przedstawiamy informację na temat najważniejszych parametrów, które powinny być sprawdzone przed zakupem okien.

 • Ciepła ramka - co to takiego?

  Aby odpowiedzieć na pytanie co to jest ciepła ramka należy zacząć od odpowiedzi na pytanie czym są szyby zespolone. Szyba zespolona to pakiet składający się z dwóch lub więcej szyb oddzielonych od siebie i uszczelnionych na całym obwodzie procesem zespalania z zastosowaniem m.in. ramki dystansowej, czyli ramki uszczelniającej i łączącej ze sobą dwie sąsiadujące tafle szkła. Między szybami tworzy się tzw. komora międzyszybowa wypełniona zwykle gazem, który poprawia parametry izolacyjne i dźwiękoszczelne szyby. Dlatego też główną zaletą szyb zespolonych jest właśnie skuteczna izolacja termiczna pomieszczenia.

 • Jakie znaczenie ma uszczelka środkowa?

  Wśród osób podejmujących decyzję o zakupie okien często powtarza się pytanie o znaczenie tzw. uszczelki środkowej. Czy jest ona niezbędna, czy rzeczywiście poprawia parametry okna?

 • Regulacja okien lato zima

  Regulacja okien, o której piszemy w tytule, potocznie zwana regulacją „lato-zima”, polega na ustawieniu odpowiedniego docisku skrzydła okna do ramy okiennej.

 • Okucia okienne – jakie mają znaczenie i jakie spełniają funkcje?

  Przy zakupie okien bardzo często skupiamy się na właściwościach samego okna, a więc ramy i skrzydła, na parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej czy też na zastosowanym w danym oknie pakiecie szybowym. Nie można jednak zapominać o okuciach! Są one niebywale istotnym elementem okna, gdyż to one mają wpływ na to jak długo będziemy się mogli cieszyć sprawną, płynną i wygodną obsługą naszych okien. Okna o nawet najlepszych parametrach nie będą prawidłowo spełniać swojej funkcji jeśli okucia będą złej jakości.

 • Bezpieczny dom - sposoby zabezpieczenia okna przed włamaniem

  Każdy z nas chce się czuć bezpiecznie i komfortowo w swoim domu. Jakie więc zabezpieczenia możemy zastosować w przypadku okien, aby zminimalizować ryzyko włamania?

 • Bezpieczne dziecko - sposoby zabezpieczenia okna przed dziećmi

  Wybierając okna kluczowym zagadnieniem dla wielu z nas jest zabezpieczenie ich w taki sposób, aby nasze pociechy podczas przebywania w domu czuły się bezpiecznie, a my razem z nimi.

 • Na czym polega ciepły montaż?

  Ciepły montaż, zwany bardziej właściwie warstwowym, ma na celu ograniczenie mostków termicznych, co jednocześnie związane jest ze zmniejszeniem kosztów ogrzewania, zapobiegnięciem powstawania wokół okien pleśni oraz poprawieniem mikroklimatu pomieszczeń.

 • Podbudowy pod okna balkonowe – czy to ważne?

  Odpowiadając na pytanie za warte w tytule: tak, podbudowy są bardzo ważne. Można wręcz powiedzieć, że jedną z najważniejszych rzeczy podczas montażu drzwi balkonowych (lub tarasowych) jest ich właściwe osadzenie w otworze oraz właściwe posadowienie. Często zdarza się, że wypełnienie przestrzeni znajdującej się pod drzwiami balkonowymi jest zaniedbywane zarówno przez firmy budowlane jak i firmy montujące okna. Bywają sytuacje, że rama drzwi jest podparta nie na całej szerokości lecz tylko w dwóch lub trzech miejscach cegłami lub innym materiałem, który się do tego nie nadaje.

 • Kiedy montować okna?

  Przy każdej inwestycji bardzo istotnym aspektem jest kolejność prac budowlanych. Często przy tym pojawia się pytanie o termin montażu stolarki okiennej. Kiedy jest na to najlepszy moment? Czy można okna montować zimą? Montować przed czy po pracach tynkarskich?

 • Pomiar otworu pod drzwi HST

 • Wygodne przejście na taras - drzwi przesuwne typu HST a PSK

  W ostatnich latach można zaobserwować spory postęp w branży okiennej, zwłaszcza w przypadku dużych konstrukcji okiennych. Ilość przeszkleń w domach jednorodzinnych jest coraz większa, również drzwi tarasowe mają większy gabaryt, a co za tym idzie i ciężar. Dlatego potrzebne są systemy, które sprawią, że mimo tego ciężaru okna tarasowe będę się otwierać w sposób łatwy i lekki.

 • Drzwi przesuwne typu SLIDE a drzwi typu HST

  Oferowane przez nas drzwi przesuwne REHAU SYNEGO SLIDE dają nowe możliwości i są doskonałym rozwiązaniem do każdego domu. Dlaczego? Zanim opiszemy szczegóły techniczne najpierw powiemy,czym dokładnie w efekcie końcowym, a więc dla naszego klienta, różnią się drzwi typu SLIDE (w naszym przypadku konkretnie REHAU SYNEGO SLIDE) od drzwi podnośno-przesuwnych HST czyli tzw. HS-ów.

Constans to firma posiadająca ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji okien i drzwi z pvc i aluminium. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na oferowanie naszym Klientom produktów najwyższej jakości, nowoczesnych i trwałych, w korzystnej cenie. Zapraszamy do salonu sprzedaży w Kłodawie koło Gorzowa Wlkp.